Czy dentyści są tacy źli - Dentysta

Dbanie o jamę ustną to jedna z najważniejszych kwestii o które powinno się dbać. Warto poszukać dobrego lekarza, np. stomatologia brenna i cieszyć się dobrym zdrowiem.

Ból zęba- co robić?

Bolący ząb potrafi mocno uprzykrzyć życie, a nie każdy lubi chodzić do dentysty. Niestety bagate

Czy dentyści są tacy źli - Dentysta stomatologia brenna
lizowanie takich problemów może się bardzo źle skończyć, dlatego nie warto odwlekać wizyty w klinice stomatologicznej. Im szybciej zaczniemy leczyć uzębienie tym lepiej, a koszty leczenie będą mniejsze.

Jednak niektórzy mają wewnętrzny opór przed pójściem do stomatologa z powodu urazu z przeszłości lub po prostu boja się bólu. W takim przypadku najlepiej jest udać się do kliniki, gdzie leczy się również odontofobie. W takich placówkach lekarze podchodzą do każdego pacjenta ze szczególną troską, często tez można tam skorzystać ze skuteczniejszych znieczuleń.

Podsumowując nie warto zwlekać, kiedy mym problemy z uzębieniem liczy się czas. Im szybciej, tym lepiej.


Leczenie kanałowe - efekty

Prawidłowo wyleczony ząb pozostaje w jamie ustnej bardzo długo i nie daje żadnych objawów niepożądanych. Efekt leczenia w postaci cofających się zmian pod zębem widać już po pół roku od zakończenia leczenia na zdjęciu rentgenowskim.

Nieprawidłowe leczenie endodontyczne może prowadzić do zapalenia tkanek okołowierzchołkowych, co może skończyć się koniecznością ekstrakcji zęba.

Ząb nawet z dużymi zmianami okołowierzchołkowymi ma korzystne rokowanie. Warunkiem sukcesu w jego leczeniu jest zachowanie sterylności w trakcie opracowywania kanałów (tu niezbędny jest koferdam izolujący leczony ząb od środowiska jamy ustnej), obfite płukanie środkami dezynfekcyjnymi, opracowanie kanałów przy użyciu narzędzi ręcznych i maszynowych z dokładnym pomiarem ich długości endometrem, a następnie szczelne wypełnienie uszczelniaczem z gutaperką.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Leczenie_kanałowe


Korona czy koronka?

Korona (błędnie potocznie zwana koronką) ? stałe uzupełnienie protetyczne odtwarzające znaczny ubytek korony klinicznej zęba. Korony mogą być wykonywane ze stopu metalowego, akrylu, stopu metalowego licowanego (pokrywanego od widocznej strony licowej korony) akrylem, kompozytem lub ceramiką; stosuje się również korony pełnoceramiczne bez podbudowy metalowej, wytwarzane za pomocą technologii CAD/CAM. Korona protetyczna bywa również częścią mostu protetycznego, którego wykonanie umożliwia uzupełnianie braków międzyzębowych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Korona_protetyczna



© 2019 http://dentysta.zarzadzanie.szczecin.pl/